Hugin 2012.0.0 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

Hugin 2012.0.0

Program properties
Rozmiar 25.39 MB
Wydawca
Strona internetowa http://hugin.sourceforge.net/
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 16.11.2011
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62, Mac OsX
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 151

Opis wydawcy

Na pierwszy rzut oka Hugin to tylko narzędzie do tworzenia panoram z plików graficznych, jednak wbrew pozorom jest to narzędzie umożliwiające dostęp do szeregu zaawansowanych funkcji, obok, oczywiście, znakomitego tworzenia panoram.

Hugin pozwala na obróbkę zdjęć, w tym korekcję jasności i ekspozycji zdjęcia, balansu bieli, generowanie funkcji HDR (High Dynamic Range), korektę tzw. vignettingu (czyli efektu, w którym rogi zdjęcia są ciemniejsze niż jego centrum) i wiele innych. Program bazuje na grafikach wprowadzonych przez użytkownika, przy czym jest on uniwersalny: niezależnie od tego, czy zdjęcie pochodzi z aparatu cyfrowego, czy też zostało zeskanowane, czy zrobione zostało lustrzanką lub cyfrówką, program je zaakceptuje i wykorzysta. Wspiera on przy tym wiele rodzajów obiektywów jakie mogły być używane do robienia zdjęcia, od zwykłych obiektywów aparatów wbudowanych w telefony komórkowe, po najdziwniejsze obiektywy dające efekt tzw. rybiego oka. Do tego Hugin obsługuje także projekcje, w tym sferyczne, kartograficzne i kamery. Dzięki Huginowi można obrabiać panoramy wykonane za pomocą zdjęć w wielu rzędach, z lub bez tzw. bracketingu. Oczywiście, Hugin pozwala także na wykorzystanie zdjęć z różną ekspozycję, które następnie poddaje normalizacji.

Interfejs programu jest bardzo wygodny i przejrzysty: współpraca z funkcjami jest przyjemna i bezproblemowa, a instalacja szybka i wygodna. Program jest w dodatku oparty na języku programowania Python, przez co każdy bardziej biegły programista będzie w stanie wykorzystać open source'ową naturę projektu do dostosowania go do swoich wymagań.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone