NASA World Wind 1.4.0 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

NASA World Wind 1.4.0

Program properties
Rozmiar 22.95 MB
Wydawca
Strona internetowa http://worldwind.arc.nasa.gov/java/
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 16.11.2011
System
  • Windows Xp/Vista/7, Mac OsX
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 130

Opis wydawcy

Stworzony przez amerykańską Narodową Agencję Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej program World Wind jest opartym na Java klientem stworzonym do przeglądania globu ziemskiego (oraz Wenus, Księżyca i Marsa) ukazanego za pomocą zdjęć satelitarnych zebranych przez satelity NASA.

Program World Wind to klient pobierający z serwerów NASA zdjęcia satelitarne całego globu ziemskiego, pozwalając na przeglądanie powierzchni całej Ziemi. Zdjęcia te dorównują jakością ikonicznemu obrazowi Blue Marble. Jest to przy tym program wieloplatformowy, kompatybilny z komputerami działającymi w oparciu o systemy operacyjne Windows, Linux i Mac OS X, dzięki oparciu architektury systemu o język Java. Dla osób mających problemy z uruchomieniem wersji Java udostępniony został program zbudowany w oparciu o środowisko .NET.

A jak wygląda program tak ogólnie? Mówiąc krótko, wygląda on pięknie. O ile faktycznie prędkość wyświetlania zdjęć satelitarnych zależy bezpośrednio od jakości naszego połączenia internetowego, to wysoka rozdzielczość zdjęć i ilość detali na nich zawartych jest przepiękna i stanowi rarytas dla każdego użytkownika żądnego piękna. Warto program przetestować chociażby po to, by móc skorzystać z wysokiej rozdzielczości zdjęć.

A interfejs programu? Jest on zaprojektowany tak, by umożliwić szybkie i swobodne poruszanie się po całej kuli ziemskiej i opiera się głównie, jak Google Earth, na nawigacji za pomocą myszki, chociaż World Wind obsługuje także szereg skrótów klawiszowych umożliwiających szybsze nawigowanie po kuli ziemskiej, chociaż podstawową metodą poruszania się jest nadal myszka komputerowa.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone