LenMus 5.3.1 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

LenMus 5.3.1

Program properties
Rozmiar 7.81 MB
Wydawca
Strona internetowa http://www.lenmus.org/sw/page.php?pid=noticias
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 16.11.2011
System
  • Windows Xp/Vista/7, Mac OsX
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 144

Opis wydawcy

LenMus to darmowy, open source'owy program na licencji GNU Public License służący do nauki muzyki i rozwijania umiejętności muzycznych każdego, niekoniecznie od wieku. Program wyewoluował od stosunkowo niewielkiego, osobistego programiku autora do zestawu narzędzi i ćwiczeń do nauki muzyki.

Aplikacja ta pozwala na uczenie się określonych umiejętności poprzez odpowiednie ćwiczenia, zarówno z zakresu teorii, jak i ćwiczenia słuchu. Wszystkie ćwiczenia są przy tym tak zbudowane, że możliwe jest dostosowywanie ich do wymagań użytkownika. Program potrafi być zarówno ogólnym nauczycielem muzyki od podstaw, jak i po prostu zestawem do ćwiczenia słuchu i rozpoznawania muzyki. Dodatkowo posiada on wbudowany edytor muzyczny, pozwalając na samodzielne pisanie podstawowej muzyki.

Ogromną pomocą w trenowaniu słuchu jest to, iż LenMus posiada wbudowany syntezator i pozwala na faktyczną naukę ze słuchu, nie tylko w teorii, ale i w praktyce. Pozwala on na uczenie się porównywania i rozpoznawania interwałów, rozpoznawania akordów, gam oraz kadencji. Kolejna z aplikacji pozwala na ćwiczenie już określonych umiejętności, przy czym największa zaletą tej części jest to, iz pozwala ona na pracowanie we własnym tempie, zgodnie z własnym rozwojem. Pozwala on na identyfikowanie i tworzenie kluczy muzycznych, budowanie i analizę interwałów oraz wszystkie umiejętności powyżej.

Program jest przy tum opakowany w znakomity interfejs, w znacznym stopniu ułatwiający naukę przedmiotu za pomocą programu. Jest to wręcz nieoceniona pomoc!

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone