yWriter 5.2.0.5 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

yWriter 5.2.0.5

Program properties
Rozmiar 1.89 MB
Wydawca
Strona internetowa http://www.spacejock.com/yWriter5_Download.html
Licencja Freeware
Data wysłania 18.11.2011
System
  • Windows ME/2000/Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 100

Opis wydawcy

Jak opisać program yWriter? Jest to, w dużym skrócie, edytor i organizer skierowany do osób zajmujących się pisaniem powieści oraz innych dłuższych form literackich, oferujący nie tylko szerokie możliwości organizacji tekstu, ale także zarządzanie postaciami, scenami i lokacjami.

Program rozbija całość powieści na poszczególne rozdziały i sceny, pozwalając autorowi na bieżące orientowanie się w postępie prac i wymuszając niejako jej przejrzystą organizację. Inaczej mówiąc,program organizuje powieść, by autor nie musiał sobie zaprzątać tym głowy. Należy jednak pamiętać, iż nie napisze on za nikogo powieści. Program może wydawać się zbyt skomplikowany na pierwszy rzut oka, jednak po pierwszych dwudziestu tysiącach słów doceni się możliwości organizacji, jakie on oferuje, szczególnie jeśli chodzi o drugo i trzeciorzędne elementy scenariusza, wprowadzone postaci i brakujące sceny. Program zaprojektowany został przez Simona Haynes, programistę i autora szeregu książek science fiction dla dzieci. Dzięki temu ma się pewność, że program faktycznie spełnia wymagania stawiane mu przez profesjonalnych autorów.

Dzięki podzieleniu powieści na rozdziały i sceny pozwala na precyzję i szybkie orientowanie się w układzie historii, a także szybkie wyszukiwanie fragmentów tekstu pomiędzy poszczególnymi fragmentami książki. Jednak największą chyba zaletą jest organizator pozwalający na szybkie i bezproblemowe przenoszenie scen i ich fragmentów między rozdziałami. Jest to ogromną pomocą, szczególnie przy pracy nad początkiem dzieła, gdy nie do końca jest ustalone to, jak chcemy podejść do całości i jak chcemy ją zakończyć. Warto wypróbować program, gdyż jest on wszechstronny i nadaje się do tworzenia wszystkich dłuższych tekstów.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone