XMLFox 2.01 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

XMLFox 2.01

Program properties
Rozmiar 0.96 MB
Wydawca
Strona internetowa http://www.xmlfox.com/
Licencja Freeware
Data wysłania 19.11.2011
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 182

Opis wydawcy

Stworzony przez niewielką firmę RustemSoft program XMLFox jest całkowicie freeware'owym programem do edytowania i tworzenia dokumentów w formacie XML i XSD.

Program oferuje bardzo szerokie narzędzia do tworzenia i edytowania już istniejących plików XML, a także, co istotniejsze, skanowania ich w poszukiwaniu problemów, które mogłyby skutkować niemożliwością otwarcia pliku lub wykorzystania go przez program. Zaś dzięki zaawansowanemu edytorowi schematów, możliwe jest także tworzenie diagramów w formacie XSD. Najciekawsza cechą programu jest zorganizowanie jego okna: obok czystego kodu XML wyświetlanego w prawej karcie, w lewej karcie jest wyświetlany dynamicznie uaktualniany obraz tego, jak w praktyce wygląda hierarchia wewnątrz pliku. Dzięki graficznemu przedstawieniu wyglądu dokumentu, debugowanie zajmuje wyraźnie mniej czasu, gdyż jest dużo prostsze! Program jest zintegrowany z narzędziami Windows stworzonymi do uaktualniania, eksploracji, skanowania i potwierdzania arkuszy XML. Przy tym nie traci on w żadnej mierze swojej intuicyjności i łatwości użytkowania, nawet przy tworzeniu zaawansowanych, skomplikowanych arkuszy. Program obsługuje także tzw. delimitery i automatycznie podświetla fragmenty kodu XML i obsługuje funkcję kopiowania jego fragmentów. Jest on przy tym lekki i w niewielkim stopniu obciąża zasoby systemowe, umożliwiając prace równolegle na wielu arkuszach. Zaś dodatkowe moduły pozwalające na potwierdzanie plików XSD dalej ułatwiają pracę na arkuszach.

Interfejs programu, jak wspomniano, jest intuicyjny i wygodny w użytkowaniu i wydatnie skraca pracę nad arkuszami XML, co jest wyjątkowo ważne dla każdego programisty. Jednak chyba najistotniejszą zaletą jest funkcja graficznego wyświetlania arkusza.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone