FreeCAD 0.13.1828 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

FreeCAD 0.13.1828

Program properties
Rozmiar 98.63 MB
Wydawca
Strona internetowa http://sourceforge.net/apps/mediawiki/free-cad/index.php?title=Main_Page
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 12.3.2011
System
  • Windows 2000/Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62, Mac OsX
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 4/5
  • Pobrań 135

Opis wydawcy

Programy oferujące komputerowe wspomaganie projektowania (w skrócie CAD) stało się obecnie nieodłącznym elementem pracy każdego architekta i inżyniera. Jest tylko jeden problem: programy te są zwykle oferowane za dość wysoką opłatą, co sprawia, iż nie każdy może sobie na nie pozwolić. Alternatywą są programy oparte na technologii Open Source, oferujące tą samą funkcjonalność i wszechstronność bezpłatnie, jak właśnie FreeCAD.

Jest to wszechstronny program do tworzenia modeli CAD w pełnym 3D. Oparty na Open Source i opublikowany na licencji GPL, jest on skierowany głównie do osób zajmujących się mechaniką, inżynierią oraz projektowaniem, jednakże dzięki szerokiej palecie możliwości sprawdza się także w innych rolach, np. jako narzędzia wspomagającego pracę architekta lub innych zawodów technicznych. Pozwala on na wykorzystanie narzędzi zbliżonych do programów Catia czy SolidEdge, co umieszcza go także w szufladce z programami typu MCAD, PLM, CAx oraz CAE. Wprawdzie program jest nadal w fazie beta, jednak już na tym etapie oferuje on wiele możliwości i jest znakomitą pomocą przy pracy. Docelowo ma on być modularnym, łatwo rozwijalnym programem opartym na wtyczkach oferujących określone funkcje, dzięki czemu każdy będzie mógł go łatwo rozwijać i dostosowywać do swoich wymagań. Tak jak i wiele komercyjnych programów CAD pozwala on na wykorzystanie komponentów 2D pozwalających na tworzenie kształtów lub tworzenie gotowych wzorów z modeli 3D. Aktualnie jednak nie pozwala on na tworzenie animacji ani kształtów tzw. organicznych (np. kul czy owali).

Program wykorzystuje w działaniu biblioteki Python, OpenCascade oraz Coin3D i Qt, oferując znakomity, przejrzysty interfejs, w którym każdy specjalista powinien móc się bez najmniejszego trudu odnaleźć.  

4/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone