Jmol 13.3.5 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

Jmol 13.3.5

Program properties
Rozmiar 16.89 MB
Wydawca
Strona internetowa http://jmol.sourceforge.net/
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 12.3.2011
System
  • Windows Xp/Vista/7/7 x86_62, Mac OsX
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 96

Opis wydawcy

Program Jmol jest darmową aplikacją open source skierowaną do studentów, wykładowców, badaczy i wszystkich innych osób zajmujących się chemią w mniej lub bardziej profesjonalny sposób. Pozwala on na tworzenie, modyfikowanie i zapisywanie trójwymiarowych modeli molekuł.

Program jest znakomitym, prostym i jednocześnie bardzo uniwersalnym narzędziem. Za pomocą prostego menu można w kilka minut zaprojektować model cząsteczki i wyeksportować go do pliku graficznego, z animacją lub bez. Jest on przy tym wystarczająco rozbudowany, by umożliwić przedstawianie nawet najbardziej złożonych molekuł. Sama aplikacja podzielona jest na trzy części: JmolApplet jest samodzielną aplikacją Java, jaką można zintegrować ze stroną internetową. Aplikacja Jmol to główny element programu będący wymienionym edytorem molekuł. JmolViewer to skierowana do programistów aplikacja pozwalająca na integrowanie funkcjonalności programu z innymi programami opartymi na języku programowania Java. Jednakże chyba najważniejsza zaletą aplikacji jest jej open-source'owy charakter, pozwalający na swobodne wykorzystywanie programu bez potrzeby płacenia. No i wynikająca także z tego kompatybilność: Jmol obsługuje ogromna ilość formatów plików w jakich powszechnie zapisywane są modele cząsteczek. Lista obsługiwanych formatów zawiera takie typy plików jak MOL, V3000, SDF, CTFile, XYZ, MOL2, Alchemy, CSF, GAMESS, Gaussian, Chemical, MM1GP, CRYSTAL, PSI3, Molden, VASP, Amber i wiele, wiele innych. No i do tego pozwala on na wykorzystanie także innych elementów chemicznych, jak wibrowanie cząsteczki, orbitale etc.

Interfejs jest, jak już wspomniano, wygodny i pozwala na bardzo szybkie wykorzystanie możliwości programu. A najlepszym jego elementem jest dostępność w języku polskim.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone