Avogadro 1.1.0 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

Avogadro 1.1.0

Program properties
Rozmiar 9.28 MB
Wydawca
Strona internetowa http://avogadro.openmolecules.net/wiki/Main_Page
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 12.3.2011
System
  • Windows 2000/Xp/Vista/7, Mac OsX
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 97

Opis wydawcy

Każda osoba zajmująca się chemią w sposób nieco bardziej zaangażowany od przeciętnego zjadacza chleba z pewnością czasami potrzebowała wydajnego i wszechstronnego programu do tworzenia modeli cząsteczek chemicznych. Znakomitą opcją dla takich osób jest program Avogadro, zaawansowany program do edycji trójwymiarowych obrazów cząsteczek oparty na technologii Open Source.

Program ten to wieloplatformowy edytor cząsteczek dostępny na systemy operacyjne Windows, Linux i Mac OS X, opublikowany na licencji Gnu General Public License. Nie wymaga on przy tym kompilowania i wyposażony jest w wygodny program instalacyjny, dostępny także w polskiej wersji językowej (tak jak i sam interfejs programu). Edytor zaprojektowany jest tak, by być jak najbardziej intuicyjnym i przyjaznym w użyciu. Wykorzystany w programie silnik jest bardzo wydajny w tworzeniu trójwymiarowych modeli, szczególnie, iż w pełni wykorzystuje on możliwości oferowane przez wielordzeniowe procesory. A dzięki oparciu na języku programowania Python, jest on niezmiernie łatwy w modyfikacji za pomocą architektury dostosowanej do wykorzystywania wtyczek napisanych przez użytkowników, a które pozwalają na m.in. dodanie narzędzi pozwalających na renderowanie molekuł, interaktywnych funkcji, komend i skryptów Python. No i dzięki modułowi OpenBabel program ma możliwość importowania plików powszechnie wykorzystywanych przez profesjonalne programy wspomagające pracę chemika, tworzenie danych dla pakietów obliczeniowych rzeczonych programów, krystalografię i biomolekuły.

A całość zawiera się w zaledwie dziesięciu megabajtach i posiada polską wersję językową. Słowem, znakomity program dla bardziej wymagających chemików.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone