TexMod 1.0 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

TexMod 1.0

Program properties
Rozmiar 0.58 MB
Wydawca
Strona internetowa http://www.tombraiderhub.com/tr7/modding/index.html
Licencja Freeware
Data wysłania 12.3.2011
System
  • Windows ME/2000/Xp/7
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 1468

Opis wydawcy

Program TexMod to niewielka, poręczna i zarazem bardzo potężna służąca do eksportowania i modyfikacji tekstur w grach komputerowych. Jest ona tym bardziej przydatna, że pozwala na zapisywanie i edytowanie gier opartych na własnych, zamkniętych formatach plików producenta.

Jak to działa? Otóż w programie TexMod najpierw wskazujemy plik wykonawczy gry (.exe), jaką chcemy uruchomić za pomocą opcji Target Application. Następnie wybieramy jeden z dwóch trybów programu: Package lub Logging. Tryb logowania wyświetla po uruchomieniu programu za pomocą TexMod (na dole jest przycisk Run) w lewym górnym rogu ekranu menu aplikacji, za pomocą którego użytkownik może swobodnie przeglądać za pomocą klawiatury numerycznej załadowane przez grę do pamięci tekstury, a następnie za pomoca klawisza Enter zapisywać je w określonej w TexMod lokalizacji docelowej. Może wydawać się to dość niewygodnym procesem, jednak zważywszy na to, iż pozwala to na przeglądanie i eksport tekstur z programów takich jak Gears of War, Assassin's Creed, Deus Ex: Human Revolution, Tomb Raider, Mass Effect i wiele innych, które zwykle nie pozwalają na otwieranie plików zawierających tekstury, jest to pomocą wręcz nieocenioną. Tryb Package pozwala na uruchamianie danej gry z wykorzystaniem paczki tekstur stworzonych przez użytkownika w TexMod (opcja Package Build). Dzięki temu można grać z wykorzystaniem modyfikacji graficznych w grach, w których normalnie byłoby to niemożliwe.

Interfejs programu jest przy tym bardzo wygodny i przyjazny w użytkowaniu, wymaga jednak nieco wprawy, szczególnie przy tworzeniu pakietów graficznych. Jednak możliwość modyfikowania gier normalnie na to niepozwalających jest wprost nie do przecenienia.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone