TinyCad 2.80.03 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

TinyCad 2.80.03

Program properties
Rozmiar 4.10 MB
Wydawca
Strona internetowa http://sourceforge.net/apps/mediawiki/tinycad/index.php?title=TinyCAD_user_manual
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 12.3.2011
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 129

Opis wydawcy

Program TinyCad jest narzędziem skierowanym do wszystkich osób o zamiłowaniach technicznych, a w szczególności mechaników, elektryków i elektroników. Jest to bardzo wydajne i przyjemne w użyciu narzędzie służące do tworzenia schematów obwodów, tzw. diagramów. Pozwala on na szybką i wydajną pracę, nie zabierając przy tym dużo miejsca na dysku.

Jest to bardzo wyspecjalizowany, niewielki program Open Source oparty na licencji GPL. W przeciwieństwie do największych programów CAD (Computer Assisted Design), nie oferuje on ogromnej, wszechstronnej funkcjonalności. Nie, TinyCad pozwala wyłącznie na tworzenie schematów obwodów, ale za to oferując w tym zakresie ogromną swobodę i wydajność, no i jakość. Dzięki specjalizacji programu możliwe jest wykorzystanie bardzo bogatej biblioteki gotowych schematów i elementów w pracy nad schematami. Program obsługuje przy tym układ PCB i kilkanaście formatów netlist. Pozwala także na stworzenie symulowanych list sieciowych SPICE.

Swoją funkcjonalność łączy przy tym z bardzo wydajnym silnikiem rysowania schematów, czyniący cały proces wygodnym, a wręcz przyjemnym, szczególnie, gdy przychodzi użytkownikowi stworzenie kilkunastu, czy wręcz kilkudziesięciu schematów obwodów, np. jako studentowi politechniki.

Znakomicie zaprojektowany interfejs pozwala przy tym na cieszenie się funkcjonalnym rozłożeniem opcji, z których każda znajduje się w zasięgu kursora, a uzyskanie do niej dostępu zajmuje tylko chwilę. Słowem, jest to znakomity, specjalistyczny program dla każdego potrzebującego wydajnego narzędzia do projektowania obwodów.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone