Virtual Moon Atlas 6.0 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

Virtual Moon Atlas 6.0

Program properties
Rozmiar 97.66 MB
Wydawca
Strona internetowa http://ap-i.net/avl/en/start
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 12.3.2011
System
  • Windows ME/2000/Xp/7, Mac OsX
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 152

Opis wydawcy

Dla każdego astronoma, zarówno profesjonalisty, jak i amatora, niezwykle przydatną pomocą przy realizacji swoich zainteresowań są atlasy nieba. Program Virtual Moon Atlas, jak nazwa wskazuje, to cyfrowa mapa naszego Księżyca, pozwalająca na przeglądanie jego powierzchni w dowolnym momencie jego obecności na nocnym niebie i dowolnej fazie, zaś wbudowana baza danych o jego powierzchni pozwala na zapoznanie się z jego ukształtowaniem.

Stworzony przez Patryka Chevalleya i Krystiana Legrand program pozwala na zapoznanie się z Księżycem w dowolnej jego fazie jak wspomniano, jak i zapoznanie się z każdym z przeszło dziewięciu tysięcy elementów ukształtowania powierzchni naszego naturalnego satelity, której towarzyszy biblioteka ponad siedmiu tysięcy fotografii powierzchni skompilowanych przez Krystiana Legrand. Jego głównym celem jest łatwość użycia i dostępność: program może być używany zarówno jako pomoc naukowa w czasie nauki astronomii, jak i w domu, jako pomoc w trakcie obserwowania nocnego nieba. Dzięki możliwości połączenia funkcjonalności programu z aplikacją Sky Charts Patryka Chevalleya jest to także jeden z najkompletniejszych atlasów obecnych dostępnie na rynku.

Jest on przy tym cały czas rozwijany poprzez okresowe uaktualnienia baz danych i biblioteki zdjęć. Do tego autorzy programu cały czas przeglądają fora poświęcone programowi w poszukiwaniu wszelkich sugestii co do rozwinięcia funkcjonalności Virtual Moon Atlas.

A interfejs? Wygodny w użyciu i wprost fenomenalnie przyjazny. Dla każdego amatora nocnego nieba, a w szczególności selenografii ten program to prawdziwa gratka.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone