CoolReader Engine 3.0.56-42 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

CoolReader Engine 3.0.56-42

Program properties
Rozmiar 5.86 MB
Wydawca
Strona internetowa http://crengine.sourceforge.net/
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 12.4.2011
System
  • Windows 2000/Xp/Vista/7, Mac OsX
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 4/5
  • Pobrań 299

Opis wydawcy

Słowo pisane, czy to w formie fizycznej książki, czy cyfrowego e-booka towarzyszy nam na każdym kroku. Jednakże problemem jest często wybranie oprogramowania pozwalającego nam na odczytywanie książek zapisanych w różnych, często dość tajemniczych formatach. Program CoolReader to open source'owa aplikacja przeznaczona do otwierania takich plików i pozwalania odczytywania ich szybko i bezproblemowo.

Oparte na arkuszach CSS i plikach XML oprogramowanie pozwala na czytanie ebooków zarówno na komputerach stacjonarnych i laptopach, jak i na urządzeniach przenośnych obsługujących Windows (32 bity wyłącznie), Linuksa bądź system operacyjny Android (Google). Mozliwe jest także uruchomienie go na niektórych przenośnych urządzeniach typu elnk.

Dzięki CoolReader jesteśmy w stanie otwierać takie formaty jak FB2, TXT, RTF, DOC, TCR, HTML, EPUB, CHM i PDB. Program jest przy tym w dalszym ciągu rozwijany i w miarę upływu czasu dodatkowe formaty będą dodawane do funkcjonalności programu. Pewną wadą może być dość znaczne ograniczenie możliwości dostosowywania wyglądu aplikacji do swoich wymagań: np. brak możliwości odgórnego ustawiania marginesów w przeglądanych plikach.

Interfejs programu jest przy tym bardzo wygodny w użyciu, przez co pewne niedociągnięcia można po prostu wybaczyć. Każda opcja czytnika jest w zasięgu kursora i błyskawicznie można przełączać się między przeglądanymi plikami. Ogromną zaletą jest za to brak konieczności instalwoania programu: by uruchomić CoolReader wystarczy jedynie otworzyć archiwum i wypakowac program do folderu i voila!

4/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone