OGRE (O-O Graphics Rendering Engine) 1.8.1 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

OGRE (O-O Graphics Rendering Engine) 1.8.1

Program properties
Rozmiar 51.37 MB
Wydawca
Strona internetowa http://www.ogre3d.org/
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 12.4.2011
System
  • Windows 2000/Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 134

Opis wydawcy

OGRE (a właściwie O-O Graphics Rendering Engine) to całkowicie darmowy, oparty na technologii open source silnik graficzny, mogący zarówno tworzyć realistyczne trójwymiarowe rendery, jak i stać się głównym elementem napędowym tworzonej przez nas gry.

Dzięki łatwemu w użyciu interfejsowi OO zminimalizowano czas potrzebny na przygotowanie sceny do renderowania, a do tego nie wymaga ona dodatkowego oprogramowania czy sterowników (niezależne od Direct3D czy OpenGL). Otwarta architektura programu pozwala także na szybkie uruchomienie naszej aplikacji, w czym znacznie pomaga daleko idąca automatyzacja wielu powtarzalnych czynności, jakie dawniej musielibyśmy wykonywać samodzielnie (zalicza się do tego tzw. spatial culling, zarządzanie przezroczystością obiektów itp.) No i oczywiście bardzo przejrzysty i logicznie poukładany interfejs programu znacznie ułatwia wykorzystanie wszystkich jego funkcji. Tym bardziej, że zaopatrzony jest on w kompletną dokumentację i zestaw samouczków. Niejako dowodem funkcjonalności OGRE jest fakt wykorzystania go w seregu produkcji komercyjnych.

A w kwestii technicznej? Program, choć niezależny w znacznym stopniu, obsługuje w pełni Direct3D i OpenGL, pozwala się uruchomić na wszystkich głównych wersjach Windowsa, a także Linuksie i Mac OS X, zaś oparcie architektury na językach programowania odpowiednio Visual C++ i Code::Blocks, gcc 3+ oraz XCode pozwala na zachowanie szerokiej funkcjonalności. Co to oznacza? Ano potężny i wszechstronny silnik pozwala na szerokie definiowanie opcji materiałów i shaderów w programie, a także wykorzystanie wszystkich zaawansowanych opcji, jakie oferują współczesne silniki 3D. A wszystko całkowicie bezpłatnie, pod warunkiem zachowania licencji open source.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone