Jomic 0.9.34 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

Jomic 0.9.34

Program properties
Rozmiar 8.98 MB
Wydawca
Strona internetowa http://jomic.sourceforge.net/
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 12.4.2011
System
  • Windows ME/2000/Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62, Mac OsX
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 130

Opis wydawcy

Popularne formaty wykorzystywane do udostępniania w Internecie komiksów (jak np. CBR czy CBZ) niestety są mało kompatybilne z większością przeglądarek. Ba, w ogóle nie są! Dlatego należy sprawić sobie osobny program do przeglądania komiksów, by stanowiło ono przyjemność, a nie katorgę otwierania i wypakowywania plików. Intrygującą opcją dla użytkowników potrzebujących tego typu funkcjonalności jest Jomic.

Jest to oparty na języku programowania Java program umożliwiający swobodne otwieranie i przeglądanie archiwów w najpopularniejszych formatach wykorzystywanych w tym celu, czyli CBZ, CBR oraz PDF. Może się wydawać, iż to mało, jednakże dodatkowo oferuje on funkcje niespotykane w tego typu formatach. Obok całkowicie funkcjonalnego trybu przeglądania dwustronicowego (jak normalnego komiksu), który często po prostu nie działa, lub działa wadliwie w innych programach, oferuje on także kopiowanie obrazów oraz konwersję do szeregu formatów graficznych (PNG, JFIF/JPEG, TIFF, and GIF), no i także zbiorową konwersję wielu plików zawierających komiksów i standaryzowanie ich w formacie CBZ lub PDF. Dodatkowo, jeśli kiedykolwiek odmówi on posłuszeństwa, rozbudowany system zarządzania problemami i błędami pozwala na zidentyfikowanie problemu i uniknięcie dość częstego problemu, iż coś nie działa samo z siebie.

Interfejs programu jest wygodny, choć posiada pewne wady. Opiera się on całkowicie na kontroli za pomocą klawiatury, co wymaga przyzwyczajenia, chociaż logiczne uporządkowanie opcji w interfejsie pozwala na szybkie go opanowanie. W zamian program oferuje dużą kompatybilność, gdyż można go spokojnie uruchomić na każdym komputerze obsługującym język i środowisko Java.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone