digiKam 2.3.0 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

digiKam 2.3.0

Program properties
Rozmiar 230.47 MB
Wydawca
Strona internetowa http://www.digikam.org/
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 12.4.2011
System
  • Windows 2000/Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 94

Opis wydawcy

Każdy z nas kiedyś natknął się na problem organizowania zdjęć. Z miejsca prezentuje się na wyszukiwarkach internetowych kilkanaście równie dobrych opcji, ale niewiele z nich wybija się ponad przeciętność. Wzorem może być program digiKam, open source'wy, przystępny program pozwalający jednakże na profesjonalne zarządzanie swoimi zdjęciami.

Jest to zaawansowany program pozwalający na organizowanie swojej kolekcji grafiki (nie tylko zresztą zdjęciowej) praktycznie w mgnieniu oka. Opiera się on na tworzonych przez użytkownika albumach, które następnie może on w dowolny sposób organizować i porządkować. A dla tych, potrzebujących bardziej wydajnych i dokładnych metod porządkowania swoich zasobów oferuje oznaczanie plików tagami, pozwalającymi na szybkie odnalezienie interesujących nas zdjęć i znacznie precyzyjniejsze zarządzanie zawartością dysku. Szczególnie, że często nasze pliki rozproszone są po całym dysku twardym. W połączeniu z wydajnym i bardzo intuicyjnie zaprojektowanym menedżerem wyszukiwania odnajdywanie zdjęć jest wręcz błyskawiczne, tym bardziej, że digiKam obsługuje i rozpoznaje wszystkie elementy plików graficznych, takie jak Makernotes, tagi Exif, XMP czy iptc.

No i należy wspomnieć o tym, że otwarta architektura programu wykorzystująca wtyczki KIPI (KDE Image Plugin Interface) pozwala na rozwijanie jego funkcjonalności i dodawanie nowych narzędzi praktycznie cały czas, szczególnie, że program jest częścią projektu mającego na celu stworzyć bazę danych uniwersalnych dodatków do wszystkich programów graficznych wykorzystujących KDE. Jedynym minusem może być rozmiar instalatora, ale jest to niewielka cena za oferowaną funkcjonalność.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone