JPEGView - Image Viewer and Editor 1.0.29 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

JPEGView - Image Viewer and Editor 1.0.29

Program properties
Rozmiar 0.70 MB
Wydawca
Strona internetowa http://sourceforge.net/projects/jpegview/
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 12.4.2011
System
  • Windows ME/2000/Xp/Vista/7
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 87

Opis wydawcy

Na rynku (a tym bardziej w Internecie) dostępnych jest na pęczki programów do przeglądania i prostej edycji grafiki. Niekwestionowanym królem jest IrfanView (który jest także najbardziej uniwersalny), jednak czasami warto przyjrzeć się nieco bardziej wyspecjalizowanym programom oferującym mniejsza kompatybilność, ale za to więcej opcji, jak na przykład JPEGView.

A co to za aplikacja? Jest to przeglądarka i edytor plików formatów JPEG, BMP, WEBP, PNG, GIF oraz TIFF, zaprojektowaną po to, by móc przeglądać wysokiej rozdzielczości zdjęcia z aparatów cyfrowych z możliwie jak najdokładniejszym oddaniem ich jakości i właściwości. Program oferuje przy tym podstawowe możliwości edytowania plików graficznych tego typu, jak korekta najczęściej występujących problemów w fotografii, jak nierówny kontrast i nasycenie kolorów, ekspozycja zdjęcia i tak dalej. Nie jest on przy tym programem napisanym po to, by zastąpić edytory graficzne; nie, ma on tylko sprawić, by były po prostu rzadziej potrzebne.

Pełnoekranowe przeglądanie plików graficznych skupia się na grafice i niczym innym. Program pozwala na przeglądanie zdjęć także w układzie wielomonitorowym, co cieszy. Oczywistością jest opcja przeglądania w oknie (domyślnie program operuje w trybie pełnoekranowym).

Z punktu widzenia technicznego, jest on wyjątkowo mały i szybki. JPEGView zawiera się w 512 kb pliku wykonawczego (plus biblioteki), obsługuje wielordzeniowe procesory, zaś dzięki oparciu się na języku programowania C++/MMX/SSE wszystkie opcje programu jak zmniejszanie rozmiaru i palety koloru przebiegają szybko i bezproblemowo. A czy już wspominaliśmy o znakomitym i wygodnym interfejsie i braku potrzeby instalowania programu?

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone