SAGA GIS 2.1.0 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

SAGA GIS 2.1.0

Program properties
Rozmiar 9.38 MB
Wydawca
Strona internetowa http://www.saga-gis.org/en/index.html
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 12.5.2011
System
  • Windows ME/2000/Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 265

Opis wydawcy

SAGA jest niemieckim, profesjonalnym programem przeznaczonym do zautomatyzowanej analizy geonaukowej (System for Automated Geoscientific Analyses), zintegrowany z systemem informacji geograficznej (Geographic Information System). Przeznaczony jest on dla użytkowników profesjonalnych, potrzebujących narzędzia pozwalającego na zautomatyzowanie wielu czynności potrzebnych w czasie pracy geologa i geografa.

Podstawowym celem programu jest udostępnienie naukowcom efektywnej i łatwej w opanowaniu platformy do wykorzystywania metod i narzędzi powszechnie stosowanych w naukach geograficznych. Osiąga się to poprzez unikatową architekturę API programu, pozwalającą na łatwe dodawanie elementów do programu i rozwijanie tym samym jego możliwości. Elementem gwarantującym łatwość użycia jest z kolei wygodnie skonstruowane GUI (graficzny interfejs użytkownika), dzięki któremu w bardzo przejrzysty i wygodny sposób przychodzi kontrolowanie programu i praca na nich. Te dwa elementy razem wzięte realizują postawione programowi zadania w zupełny, znakomity sposób.

Sam program napisany jest w powszechnie stosowanym i bardzo uniwersalnym języku C++. Działanie programu opiera się na bibliotekach librarywxWidgets, dzięki czemu możliwe jest uruchomienie go zarówno na systemach Windows, jak i Linuks, umożliwiając naprawdę wszechstronne wykorzystanie jego zalet. Oczywiście, program jest cały czas rozwijany przez swoich autorów, dzięki czemu ma się pewność, iż jego funkcjonalność nie straci na aktualności.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone