Universal Password Manager 1.12 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

Universal Password Manager 1.12

Program properties
Rozmiar 1.90 MB
Wydawca
Strona internetowa http://upm.sourceforge.net/
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 12.6.2011
System
  • Windows ME/2000/Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62, Mac OsX
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 84

Opis wydawcy

W codziennym życiu komputerowym przychodzi nam używać wielu haseł, do naszej skrzynki pocztowej, konta na Allegro, konta na kilkunastu różnych forach, komunikatora internetowego, profilu na Battle.net i wiele, wiele innych. Problemem oczywiście jest zarządzanie tymi wszystkimi hasłami i stworzenie sobie efektywnego sposobu chronienia ich. Do tego celu stworzony został szereg programów oferujących tą funkcjonalność. Universal Password Manager jest open source'ową propozycją dla każdego potrzebującego bezpiecznego menedżera danych.

Program opiera się na rozbudowywanej przez użytkownika bazy haseł, chronionych za pomocą jednego, głównego hasła. Dzięki UPM można zapisywać loginy, hasła, adresy internetowe, notatki i inne ważne dokumenty, które potrzebujemy chronić. W odróżnieniu od wielu tzw. stacjonarnych menedżerów haseł, Universal Password Manager ma na celu zapewnienie wydajnego, aczkolwiek bardzo prostego w obsłudze zarządzania hasłami, działającego na wielu platformach (obecnie obsługuje Windows, Linuksa, Mac OS X oraz Android), z dodatkową możliwością synchronizowania baz danych za pomocą protokołu HTTP i kodowanego serwera. Program chroni bazy danych i ich zawartość za pomocą 128-bitowego kodowania AES. Dzięki oparciu swojej konstrukcji na języku Java i SWING jest on wybitnie uniwersalny i działa szybko i prężnie.

Interfejs programu jest przy tym zaprojektowany po to, by osiągnąć jak najwyższą wydajność przy minimalnym wysiłku użytkownika. Jest on prosty, elegancki a zarazem wyjątkowo potężny jeśli chodzi o wykonywanie stawianych mu zadań. Instalacja opiera się na wypakowywaniu automatycznym archiwum, przez co jest on znakomitą propozycją także dla fanów przenośnych programów.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone